• 00

  Uzman Kadromuz

 • 00

  Güvenilir Hizmet

 • 00

  Size Önem Veriyoruz

 • 00

  Mutlu Müşterilerimiz

FİRMAMIZ

Firmamız beyaz eşya otomotiv, metal, kompozit, plastik ana sanayilere yaş boya uygulaması yapmaktadır. Firmalardan gelen ürünler deneyimli ekibimiz tarafından özenle ön hazırlığı yapıldıktan sonra özel ekipman ve uygulama tesisimiz ile püskürtme yöntemi ile işlenir. İşlenen malzemeler otomatik kombine, kabin fırınlarda, uygun sıcaklıklarda kurumaya bırakılarak, ürüne uygulanan işlemin kaliteli olması sağlanmaktadır. Kalite-Kontrol işlemleri yapıldıktan sonra özel olarak paketlenerek müşteriye sevki sağlanmaktadır.

YAŞ BOYA NEDİR

Kullanılan boya türünün sıvı olması nedeniyle bu şekilde isimlendirilmektedir. Fırça, rulo, daldırma ve boya tabancaları (havalı-havasız) çeşitli uygulama şekilleridir. Günümüzde yaş boya uygulamaları pratik, tasarruflu ve geniş yüzeylere uygulanabilir olması nedeni ile yoğun olarak tercih edilmektedir. Her geçen gün endüstriyel üretim ve çalışma alanlarında kullanımı daha da yaygınlaşmaya başlamıştır. Toz boyama uygulamasına alternatif olarak geliştirilmiş olan yaş boyama uygulamaları; ince veya kalın film kalınlığı aplikasyonu, toz boyaya göre çok düşük ısılarda kürlenmesi, bazı boya türlerinde ortam sıcaklığında kuruma ve kürlenme sağlanabilmesi avantajları ile endüstride uygulama alanının önemli miktarda artmasına olanak sağlamaktadır.

Yaş boyama standart endüstriyel boyama sürecini kapsamaktadır. Yani ön işlem ve temizlik sürecinin ardından yaş boyama kabinine ve daha sonrasında yaş boya fırınına ihtiyaç duyulmaktadır. Yaş boya uygulaması sürecinin en son aşaması fırınlama sürecidir. Bu sistem ile yaş boyanın uygulanan yüzey üzerinde kurutulması sağlanmaktadır. Bu şekilde hem görselliğinin cezbedici olması hem de malzemenin ömrünün uzatılması mümkün olmaktadır

YAŞ BOYAMA AVANTAJLARI

• İş parçasının tanımlı bölgelerinin farklı renkte boyanabilmesi

• Bazı yas boya hammaddelerinin oda sıcaklığında dahi kürlenebilmesi

• Tamamen montajı yapılmıs ekipman ve konstrüksiyon üzerine de uygulanabilmesi

• İş parçalarını maskelemenin diğer yüzey kaplama teknolojilerine göre daha kolay ve pratik olması

• Metal boyamada primer olarak kullanılan yaş astar hammaddelerinin içerdiği özel anti-korozyon katkılar sayesinde korozyona karsı dayanım sağlaması.

• En uygun yüzey kaplama çözümü tek bir çözüm olmadığında ve bir ya da birkaç farklı yüzey kaplama gerektiğinde yaş boyamanın fosfat kaplama, toz boyama gibi diğer teknolojiler ile birlikte tamamlayıcı son kat olarak uygulanabilmesi